(+38) 066 363-77-66

(+38) 098 363-77-66

  Чому може вибухнути пивна банка

   Періодично в інтернеті з'являються повідомлення про те, що вдома у покупців вибухають банки з пивом. Фотографії покорёженних бляшанок наповнили інтернет. І, хоча ще ніхто не постраждав, в соціальних мережах киплять неабиякі пристрасті. Про причини, за якими може вибухнути пивна банка, в статті в журналі October розповідає Дайана Хуббелл.

  exp

  Такі проблеми трапляються навіть у іменитих пивоварень. В цьому році з подібною ситуація зіткнулася бостонская Trillium, чий фруктовий берлінер вайсс Daily Serving в банках також став вибухати. У відповідь пивоварня звернулася в соціальних мережах до споживачів, щоб пояснити ситуацію.

  «Ми несемо відповідальність за надання вам інформації, необхідної для збереження якості та свіжості нашого продукту до того моменту, поки ви не відкриєте банку ... У всіх випадках банки які вибухнили - зберігалися в теплому приміщенні або при кімнатній температурі. Ми не хочемо, щоб хтось ще зіткнувся з подібним неприємним інцидентом, і радимо вам зберігати наші банки з пивом в холодильнику », - повідомили представники Trillium в своїй офіційній заяві.

  Майк Дайер, директор по маркетингу в Trillium, також додав, що компанія внесла зміни в свої виробничі процеси, щоб вирішити проблему, і запропонував повернути гроші всім незадоволеним покупцям.

  Ця конкретна ситуація - один з новітніх епізодів в довгій історії вибухів банок, які привели до повного спектру реакцій з боку громадськості: від гнівних постів в Reddit до справжніх судових позовів у справі про халатність. У світі потрійних мутних IPA сухого охмеління і суперфруктового кислого пива банки від Trillium навряд чи стануть останніми, які вибухнули.

  Одна з причин, по якій пиво зазначених стилів має тенденцію «вириватися з алюмінієвої темниці», - це хоп-кріп (hop creep), або активне вторинне бродіння. По суті, це явище відбувається в той момент, коли ферменти, що містяться в хмелі, руйнують присутні в суслі складні вуглеводи, перетворюючи їх в зброджувані цукри. Якщо в суміші залишаються незначні сліди активних дріжджів, вони починають харчуватися такими цукрами. Одночасно ці мікроорганізми виробляють додатковий етанол і вуглекислий газ, що в кінцевому підсумку може призвести до вибуху тари.

  «Для активного вторинного бродіння зазвичай потрібно не менше двох фунтів хмелю на барель пива (близько 0,45 кг на 117 літрів). Також важливою умовою є присутність дріжджів в пиві. Багато крафтових пивоварень спеціально не фільтрують своє пиво, - каже доктор Джон Пол Мей, технічний директор компанії Hopensteiner. - Отже, при наявності дріжджів, хмелю і самого пива у вас є всі необхідні інгредієнти для хоп-кріпа ».

  exp1

  Температура також відіграє вирішальну роль. Незважаючи на те що ситуацію з банками Trillium можна було б уникнути, очевидно, що нефільтроване пиво, під дією сухого охмління - має зберігатися в прохолодному приміщенні або при низьких температурах, щоб стримати все «невгамовні» мікроорганізми, що містяться в ньому. За словами Мея, в пиві, яке зберігається при температурі нижче 55 ° F (≈12,77 ° С), навряд чи відбудеться активне вторинне бродіння.

  «Пиво, яке потенційно може піддатися такому явищу, як хоп-кріп, завжди має зберігатися в прохолодному місці. При кімнатній температурі воно ще залишається "живим" і здатне до вторинного бродіння, - говорить Мей. - Тому, якщо ви видалите всі залишки дріжджів шляхом фільтрації або пастеризації пива, ви можете бути впевнені, що ніякі негативні наслідки від хоп-кріпа вам не загрожують ».

  Незважаючи на те що такі терміни, як «хоп-кріп» і «хоп-Берн», тільки недавно увійшли в лексикон модного крафтового пивоваріння, вони навряд чи є новими. Насправді, чітко задокументовані випадки хоп-Берна мають столітню історію.

  «Виявляється, пивовари почали публікувати дослідження на цю тему ще понад сто років тому, в 1893 році, - говорить Мей. - Так, британські пивовари досить часто використовували метод сухого охмеління і згодом виявили, що якщо додавати багато хмелю, смак пива стає більш сухим ».

  Причина, по якій крафтові пивовари стикаються зі вибухаючими банками частіше, ніж їхні більші конкуренти, частково полягає в характері їхньої продукції. Сухе охмеління, здійснюване на пізніх стадіях виробничого процесу при низьких температурах, дозволяє ферментам вижити, і нефільтроване пиво, як правило, має більше залишкових дріжджових клітин. Відмова від пастеризації дозволяє зберегти всю багатогранність букета пива, але разом з тим обмежує його термін придатності.

  «Більшість зразків сучасного крафтового пива є нефільтрованими і непастеризованими, а значить, в них міститься достатня кількість активних дріжджів для вторинного бродіння. Якщо їх активність не стримати, при попаданні пива в банку вони можуть продовжити процес ферментації, - говорить доктор Метью Дж. Фарбер, керівник Наукової програми по пивоварению Університету Філадельфії (USciences Brewing Science Program). - Це найбільш характерно для продукції невеликих пивоварень або новітніх пивних брендів, які не змогли забезпечити стабільну і стійку упаковку для свого пива ».

  Вибух пивної тари можна легко пояснити недосвідченістю виробника, якщо він новачок у своїй справі, але подібні інциденти трапляються і з кращими з кращих, особливо якщо мова йде про IPA, під дією сухого охмеління. Іноді причиною цього неприємного явища може бути пряме цілеспрямоване зараження продукту непередбачуваними мікроорганізмами.

  «Найбільш поширеною причиною вибуху банок в сегменті дрібних крафтового пивоварень є забруднення пива мікроорганізмами в результаті внесення в нього дріжджів або певних бактерій. Мова йде про дикі дріжджі або штами, які виділяють гликолитический фермент, - каже Фарбер. - Приблизно так, як в результаті хоп-кріпа утворюються цукра, які беруть участь в подальшому бродінні, ферменти цих дріжджових культур також можуть створювати додаткові зброджувані цукру. Все це призводить до підвищення тиску в продукті, що викликає вторинне бродіння. В результаті, якщо новоутвореному газу не вистачає місця в закритій ємності, він її розриває ».

  «Найпростіше, що може зробити пивоварня в подібній ситуації, - це зберігати велику кількість упакованого пива в теплому місці, щоб моніторити його стан, - каже Фарбер. - В охолодженому продукті ферменти працюють дуже повільно, а тому повторного бродіння не відбувається. Коли пиво нагрівається, ферменти активізуються, а газ стає менш розчинною, що ще більше підвищує тиск в тарі, тому влітку епізоди зі вибухаючими банками відбуваються частіше ».

  З огляду на кількість подібних інцидентів, що сталися цього літа, нікому не слід виключати ризик вибуху пивних банок. Щоб уникнути виникнення такої ситуації і з метою безпеки зберігайте придбане пиво в холодильнику, а у випадку з мутними IPA і мутно-фруктовими версіями кислого пива, вживайте їх максимально свіжими.

  Діючі акції

  • Економ разом із Пікантіко - Пивтрест