(+38) 066 363-77-66

(+38) 098 363-77-66

  Цікаві факти про пиво

  1. Близько мільярда людей на землі випиває мінімум одну пляшку пива на добу. Це робить пиво одним із найпопулярніших напоїв на землі - поряд з водою і чаєм.

  2. У Давньому Єгипті варили декілька десятків видів пива. Більше того, щоденний раціон будівника пірамід був таким: три хліба, три дзбанки пива і пара цибулин на добу. При цьому пиво пили не тільки прості робочі, а й фараони. Наприклад, збереглося настінне панно, яке зображує, як Нефертіті наливає собі хмільний напій через спеціальне ситечко.

  3. Перший податок на пиво ввела Клеопатра. Само собою, під виглядом захисту єгипетського народу від пияцтва.

  Фреска з Нефертіті

  4. У давньому Шумері існувала навіть окрема богиня пивоваріння - Нінкасі. Гімн Нінкасі - чудовий взірець поезії з витримкою у майже 4 000 років. У Шумері готували пиво з ячменю та спельти, додавали у нього духмяні трави, пили через соломинки. Іноді золоті.

  5. У Кодексі Хаммурапі є цікава стаття про контроль над цінами на пиво. Власників кабаків, які невиправдано завищували ціни на пиво, дозволяли топити у чанах з водою.

  6. У Середні віки при університетах створювались вигадані пивні “королівства Гамбрінуса”. Щоб стати королем, потрібно було перепити попереднього владику. Іноді перемога коштувала 60 випитих літри пива за один вечір.

  Різні види пива

  7. До того, як у Європу завезли картоплю, основними продуктами харчування мешканців Центральної та Північної Європи були пиво та хліб. Наприклад, у 17 столітті член кожної типової європейської родини випивав як мінімум 3 літри пива на добу. Так, дітей це також стосувалось.

  8. Типовим сніданком в Європі у 16-17 столітті був пивний суп. Його готували у різних варіаціях, один із найвишуканіших рецептів, наприклад, включав гаряче та холодне пиво, масло, яйця, хліб та цукор.

  9. Протягом багатьох століть пивоваріння було прерогативою жінок. Якщо мова йшла про приготування пива на домашній кухні, то за це, само собою, відповідали жінки. А також жінки варили пиво на продаж. В Англії взагалі сформувалась окрема категорія жінок-пивоварів, яких називали Ale Wives.

  Ale Wives

  10. У кінці 17 століття сучасної України монополія на виробництво пива знаходилась у руках шляхти і найбільш впливових людей із скарбниці. При цьому на честь особливих свят - наприклад, народження або хрещення дитини - пиво можна було варити усім. Пили пиво з високих кружок, додаючи у нього підсмажені на олії шматочки хліба.

  11. 17 жовтня 1814 року у Лондоні відбулося справжня “пивна повінь”. Вибухнули цистерни з пивом, внаслідок чого 1 500 000 літрів пива вилились на вулиці, затопивши вулиці та зруйнувавши декілька будинків. На жаль, цей пивний потоп для 9 людей закінчився сумно - 8 чоловік захлебнулися пивом, а один помер від алкогольного отруєння, не розрахувавши свої сили.

  12. У Норвегії у 1980-му вирішили знизити міцність пива “Пілснер” з 4,5% до 3,2%. Це викликало таке обурення серед населення, що питання довелося винести на обговорення у парламенті країни.

  13. У 1989 році компанія канадських спортсменів-бігунів придумала “пивну милю”. Це забіг на 1069 метрів, у якому учасники біжать 4 кола, перед кожним з них випиваючи по банці пива.

  14. Пиво чудово поєднується з устрицями. Насамперед це стосується портерів, стаутів та ІРА. Мідії та виноградні равлики - також чудові закуски для пива. До речі, шикарний обід, описаний у Сомерсета Моема у “Театрі”, був таким: пиво, смажені устриці, біфштекс із цибулею та смажена картопля.

  Пиво та устриці

  Діючі акції

  • Економ разом із Пікантіко - Пивтрест